Cocos nucifera

850 Kč
Cocos nucifera

Pokud hledáte nějakou extravagatní rostlinu tak jste narazili na tu správnou! 
Dlouhé vroubkované listy rostou přímo z kokosového "ořechu". Pozor! FUN FACT: Ačkoliv se plodu přezdívá „ořech“, tak je to vlastně ovoce. Kokosový "ořech" spadá do podkategorie peckovice, které jsou definovány jako plody, protože mají dužinu a semeno obklopené tvrdou skořápkou. Ve volné přírodě dorůstá do výšky až 30 metrů. Roste přirozeně na tropickém pobřeží a má rád plné slunce a propustné půdy. Jako pokojová rostlina bude potřebovat co nejvíce imitovat podmínky jeho domoviny.
Kokosovým palmám se daří na plném slunci, což znamená alespoň šest hodin přímého slunečního záření takže umístěte rostlinu na jasně osvětlené místo a zajistěte, aby byla dlaň teplá. V létě rostlinu můžete umístit na slunné místo na balkón či zahradu.
Světlo: Jasné přímé světlo.

Zálivka:Rostlina by měla mít stále vlhký substrát avšak rostlinku nikdy nenecháváme stát ve vodě. Hrozilo by, že kořínky uhnijí. Vyšší vzdušnou vlhkostí určitě nic nezkazíte. Rosení nebo zvlhčovač vzduchu se jí bude určitě líbit a odvděčí se vám krásnými velkými listy. Při nízké vzdušné vlhkosti budou rostlince hnědnout a osychat okraje. Za teplých letních dnů rostlinku zaléváme častěji(1x-2x týdně), v zimě zálivku naopak omezíme na 1x za dva týdny.

 

Fotografie rostlin jsou pouze ilustrační. Každý kousek je originální a dodané rostliny se od sebe mohou lišit.